Personalizowana lalka Amara … Personalized doll Amara

personalizowana lalka crochetka amara baby girl retro handmade upominek

Jaką historię skrywa w sobie lalka Amara?

To istna powieść szkatułkowa z wieloma wątkami i licznym gronem głównych bohaterów. Myślę, że ta lalka już teraz mogłaby wypełnić kilka wieczorów swoimi opowiadaniami … o ile potrafiłaby mówić 🙂

lalka crochetka ze zdjecia na zamowienie personalizowana rude loki kokarda czerwona spodniczka

Personalizowana lalka to pomysł na rodzinną pamiątkę

Autorką pomysłu na tą rodzinną pamiątkę jest Denise – kochająca mama Nicholle i Cody’ego, a także troskliwa babcia Amary w jednej osobie. To właśnie w Jej wyobraźni narodziła się koncepcja na unikalny prezent świąteczny dla dorosłej córki, która także została mamą.

personalizowany prezent lalka rude loki dziewczynka niebieska sukienka
Bardzo ważne dla Denise było ujęcie w lalce detali charakterystycznych dla Amary – przeuroczej dziewczynki, która pojawiła się w ich życiu kilka lat temu wnosząc ocean wzruszeń i bezwarunkowej miłości.

Sylwetka lalki wzorowana jest na proporcjach ciała 3-letniej dziewczynki, ale od początku była przygotowywana z myślą, że trafi do dorosłej osoby i będzie elementem dekoracyjnym.

Burza rudych  loków inspirowana jest fryzurą Amary. Ten właściwy odcień rudości – bardziej złoty niż pomarańczowy – wybrałyśmy wspólnie z Denise.

lalka na zamowienie ze zdjecia kroliczek niebieska sukienka rude loki bunny

Ukłonem w stronę kolejnej rozkochanej w Amarze osoby są ozdoby do włosów. Jej tata uwielbia ją w opaskach i kokardach, więc nie mogło ich zabraknąć 😉
Do każdej sukieneczki dołączyłam odpowiednio opaskę z czerwoną kokardą, pluszowe uszy króliczka, spineczkę z kokardką czy złotą tiarę.

lalka crochetka wnuczka personalizowana zdejmowane ubranka komplet na zamowienie od babci

Wymienne ubranka i dodatki takie, jak buciki, tiara czy akcesoria do włosów powstały ściśle według otrzymanych wskazówek.

Bardzo fajnym doświadczeniem było nadawanie form 3D pomysłom Denise na ubranka. Dzięki temu laleczka ma nie tylko cztery zdejmowane sukieneczki, ale także dwie pary bucików i trzy opaski na włosy plus kokardki w dwóch kolorach.

Przygotowywanie tych zestawów ubranek było sporym wyzwaniem i zmotywowało mnie do przetestowania kilku nowych szydełkowych technik 😉

personalizowana lalka amara myszka minnie czerwona spodniczka w grochy upominek prezent dla corki

Kilka detali technicznych o tej wyjątkowej laleczce

Lalka Amara ma ok.  30cm wysokości.
Sylwetkę lalki i niebieską sukieneczkę przygotowałam na bazie wzoru @toys__funny dodając kilka drobnych modyfikacji; pozostałe elementy stroju i włosy projektowałam już sama według otrzymanych wskazówek.

Zarówno lalkę, jak i jej ubranka wykonałam z włóczki bawełnianej, która jest delikatna i miła w dotyku, a jednocześnie zapewnia trwałość i niezmienny wygląd nawet przy intensywnym użytkowaniu.

lalka crochetka myszka kuferek wspomnien personalizowana ze zdjecia dekoracja pokoju dziewczynki na zamowienie

Każda sukieneczka jest idealnie dopasowana do kształtów lalki, a dyskretnie przyszyte guziczki pozwalają je zmieniać w zależności od kaprysu czy potrzeby chwili lub ot, tak – dla przyjemności, małej zmiany i miłego spędzenia czasu.

Fajnie wiedzieć, że każdy element garderoby ma specjalne znacznie dla nowej właścicielki i niesie ze sobą znane tylko im wspomnienia.

lalka mala ksiezniczka na pamiatke kuferek wspomnien personalizowany upominek dla mamy

Jakie było pierwsze spotkanie z Lalką Amarą?

Reakcja Denise na pierwsze zdjęcia lalki, jeszcze w trakcie jej tworzenia była arcymiła i pełna zachwytu. Było to dla mnie niesamowitą motywacją do dalszych starań.

Gdy lalka była już gotowa – obie z niecierpliwością czekałyśmy ściskając mocno kciuki, by jej podróż przez ocean minęła jak najszybciej.

Z ogromną ulgą odetchnęłam, gdy otrzymałam wiadomość, że dotarła bezpiecznie. Pomimo iż znała ją ze zdjęć to ‘na żywo’ laleczka zachwyciła ją, a żaden z detali ubranek nie pozostał niezauważony <3

kreatywna lalka crochetka spersonalizowana mala ksiezniczka suknia balowa zlota tiara

Na reakcję Nicholle obie musiałyśmy poczekać do Gwiazdki. Byłam strasznie ciekawa jakie emocje wywoła ta jedyna w swoim rodzaju  lalka.
W jej personalizację Denise włożyła całe mnóstwo uwagi i emocji wymyślając każdy jej detal. Bardzo zależało nam obu, by była wyjątkowa.

Gdy nadszedł ten wielki dzień okazało się, że było warto! Jej radość i łzy wzruszenia wynagrodziły nasze starania i były piękną nagrodą.

prezent gwiazdka boze narodzenie personalizowana lalka coreczka wnuczka

Jestem ogromnie wdzięczna za zdjęcia momentów, gdy Nicholle otwierała swój prezent – są dla mnie prawdziwie bezcenne, a uzupełniające słowa opisu tej sytuacji wypełniają mnie milutkim ciepełkiem i frajdą spełnionych oczekiwań.

Dzięki otrzymanym fotkom mogłam zobaczyć tą jedyną w swoim rodzaju radość pierwszego spotkania nowej właścicielki z laleczką i jest to dla mnie bezcenne – dziękuję, Cody <3

upominek pod choinke personalizowana lalka na zamowienie handmade

Okazało się, że ta wyjątkowa figurka podbiła także serce Amary, która stwierdziła, że to śliczna laleczka i jest do niej bardzo podobna, po czym – z właściwym sobie wdziękiem – podziękowała słodko i roztoczyła nad nią troskliwą opiekę <3

Wyobrażenie sobie tej sceny na podstawie otrzymanych zdjęć i wiadomości  napełniło moje oczy łzami radości i wzruszenia – nie mogłabym zamarzyć o piękniejszym komplemencie dla swojej pracy i milszym przyjęciu tej lalki <3
Moją nadzieją jest, że lalka będzie rodzinną pamiątką chłonącą wspólne chwile, które z czasem zamienią się w piękne wspomnienia.

lalka crochetka amara personalizowany upominek dla mamy coreczka

Jak zamówić lalkę według Twojego pomysłu?

Ponowne wykonanie personalizowanej lalki na bazie tej prezentowanej  na zdjęciach jest jak najbardziej możliwe.
Mogę przygotować fryzurę lub zestaw ubranek według Twoich wskazówek, by lepiej oddawały istotne cechy wybranej przez Ciebie osoby. Wszystkie szczegóły ustalimy wspólnie nadając figurce niepowtarzalny charakter.

Jeżeli jesteś zainteresowan_  – skontaktuj się ze mną za pośrednictwem formularza Contact na panelu obok.

Możesz także napisać do mnie e-mail: lalkacrochetka@gmail lub wiadomość prywatną na Facebook czy Instagram.

lalka sukieneczka czerwona opaska dziewczynka ze zdjecia pamiatka crochetka

Dziękuję za odwiedziny i wspólnie spędzony czas 🙂
Mam nadzieję, że krótka historia powstania lalki Amary sprawiła Ci przyjemność, a może nawet okaże się inspiracją dla Twojej figurki.

Bardzo chętnie przeczytam co sądzisz o tej postaci – podziel się za mną swoją opinią poniżej w komentarzach.

 

Lalka Amara zyskała sympatię i wyróżnienie uczestników
Crazy Little Lovebirds Link Party #29
Dziękuję <3

 

 

Posts Tagged with… , , , , , , , , , , ,

Reader Comments

    • lalkacrochetka

      Thank you, Lisa :* I can only hope you like my dolls as much as I love your cards 🙂 Please know that it is appreciated. This doll is very special to me and to family she is with now <3

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *